Zysk firmy w koszu na śmieci

Pan Jan prowadzi rodzinny hotel w jednym z największych miast w Polsce. Niewielki obiekt oferuje gościom 27 pokoi. Na parterze mieści się restauracja, będąca własnością hotelu, która może ugościć 35 osób.
W roku 2015 obiekt wygenerował 97 000 PLN zysku dla właściciela.

Za opróżnianie trzech 1100 litrowych pojemników na śmieci właściciel płaci 1 200 PLN miesięcznie. Opłaty za śmieci były podnoszone kilkukrotnie w ostatnich latach. Roczne opłaty za wywóz odpadów wynoszą w firmie Pana Jana
14 400 PLN netto rocznie, co stanowi niemal 15% zysków firmy. Właściciel żartobliwie określa ten bolesny wydatek mianem podatku śmieciowego. Przyznaje, że dotychczas nie był świadomy możliwości zastosowania prostych rozwiązań, które przyczynią się do znacznych oszczędności w firmie.

Zakupiona przez Pana Jana zgniatarka do śmieci powoduje 6-krotną redukcję objętości odpadów, a tym samym zapewnia 6-krotną obniżkę opłat za śmieci w firmie. Płacąc 200 PLN miesięcznie, Pan będzie ponosił roczną opłatę w wysokości 2 400 PLN, oszczędzając tym samym równe 12 000 PLN rocznie. Stanowi ponad 12% rocznych zysków firmy!

Dowiedz się, jaki procent zysków Twoja firma wyrzuca co roku do kosza na śmieci, odwiedzając nasz Kalkulator Oszczędności . Oblicz swoje oszczędności na opłatach za wywóz śmieci sam lub pozwól nam obliczyć je dla Ciebie.